Bardzo atrakcyjne oferty gazu ziemnego zachęcają do zmiany sprzedawcy tego surowca. Ale czy faktycznie  zmiana sprzedawcy gazu jest dobrym rozwiązaniem? Ile zaoszczędzimy, jak się przygotować do zmiany?

Nie zawsze ceny gazu są dostępne na stronach internetowych sprzedawców, bowiem ten chce abyśmy zgłosili się do niego po wycenę. Skontaktuje się z nami, i będzie przypominał się z ofertą co jakiś czas. Przekonywanie samą ceną, ma sens, ale nowoczesny marketing przekonuje korzyściami. Dobry sprzedawca nie powie Ci, że jest taniej, ale że możesz zaoszczędzić na gazie. Tylko czy zawsze, bo niestety, bo sama cena, niewiele mówi nam o warunkach umowy pomiędzy nami a sprzedawcą gazu. Dlatego przed podpisaniem umowy warto sprawdzić:

  1. Dokładnie przeczytaj nie ofertę, ale regulamin

Wiesz jakie warunki może stawiać regulamin, może okazać się, że za gaz zapłacisz nie co 2 miesiące ale co pół roku! Tak, faktura rzeczywista może zostać zmieniona na prognozowaną.

  1. Warunki rozwiązania umowy

Nigdy nie będzie tak, że za zerwanie usługi sprzedawca nie naliczy kar umownych. Mają one rekompensować koszty, jakie sprzedawca energii i gazu ponosił w związku z tym, że byliśmy jego klientem. Przecież zamówił i zakupił dla nas prąd, poniósł z tego tytułu koszty, dlatego chce, aby kara mu to zrekompensowała.

  1. Cenę jednostkową gazu

Cena nie powinna zmieniać się w czasie. Cennik, który zmienia się wraz z upływem czasu może okazać się bardo niekorzystny. Niby w pierwszych miesiącach stawka jest preferencyjna ale późniejsze podwyżki mogą doprowadzić do utraty oszczędności na gazie.

  1. Warunki opłat dodatkowych

Za co poza gazem musisz zapłacić, za dystrybucję, ok., chcesz aby gaz trafił do twojego domu. Czy za coś jeszcze? Okazuje się, że katalog usług dodatkowych jest obszerny. Od płatności za wprowadzenie cennika, dodatkowe opłaty za spóźnienie się z wpłatą czy opłata handlowa. Nie płać ich niepotrzebnie kalkuluj czy opłaca Ci się zmiana sprzedawcy gazu.

1 thought on “CO SPRAWDZIĆ PRZED ZMIANĄ SPRZEDAWCY GAZU, ŻEBY POTEM NIE ŻAŁOWAĆ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *