To proste, wystarczy uzupełnić dane o jakie prosi autor wniosku. Pola zaznaczmy tzw. ptaszkiem bądź x. Rubryki uzupełnij WIELKIMI LITERAMI. Nie musisz podpisywać się przy urzędniku, gdyż na nowych dowodach nie ma już wzoru podpisu, a niedługo zniknie też adres zameldowania. 

Obowiązek posiadania dowodu osobistego pochodzi z Ustawy z dnia 6 sierpnia 2010r. o dowodach osobistych (Dz.U. z 2010r., Nr 167, poz. 1131, z późn.zm.)

Wniosek nosimy bez opłat, do Urzędu Gminy bądź Miasta zwykle naszego zamieszkania ale możemy udać  się z wnioskiem do Gminy Dowolnej. 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowy-dowod-osobisty-wyrobimy-w-dowolnym-urzedzie-gminy,519900.html

Termin załatwienia – 
30 dni

Wymagane dokumenty
–    wniosek składany osobiście (wniosek w załączniku – proszę drukować dwustronnie)
–    do wniosku składanego osobiście w formie papierowej należy dołączyć jedną kolorową fotografię o wymiarach 35×45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy, z zamkniętymi ustami.

Fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku,
–    do wniosku złożonego w formie dokumentu elektronicznego załącza się plik zawierający fotografię o wymiarach co najmniej 492×610 pikseli i wielkości nieprzekraczającej 2,5 MB; fotografia winna spełniać pozostałe wymogi określone dla fotografii dołączonej do wniosku papierowego,
–    osoba składająca wniosek osobiście, przedstawia do wglądu dowód osobisty lub paszport,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *